Jest to połączenie dwóch pojęć „producent” i „konsument” , czyli osoba, która wytwarza energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii na własne potrzeby, jednocześnie magazynuje ją i przekazuje nadwyżkę do sieci energetycznej. Zimą, gdy panele produkują mniej energii, prosument odbiera z sieci swoje zapasy energii.

Własna instalacja pozwoli Ci zmniejszyć rachunki za prąd do minimum. Po zainstalowaniu dobrze dobranej instalacji rachunek za prąd to niewielkie opłaty stałe na rzecz operatora. Jest bezobsługowa i pozwala na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska.

Jest to technologia, która przetwarza promieniowanie słoneczne na energię elektryczną, przy wykorzystaniu specjalnych urządzeń – ogniw fotowoltaicznych.

Energią wyprodukowaną przez instalację fotowoltaiczną można zasilać każde urządzenie, które podłączymy do domowego gniazdka elektrycznego, nawet ogrzewanie elektryczne!

Nie ma specjalnych wymagań, wystarczy zgłoszenie w zakładzie energetycznym, który jest zobowiązany do bezpłatnej wymiany licznika na dwukierunkowy i podłączenia instalacji do sieci. Wszelkimi formalnościami zajmiemy się za Ciebie.

Najważniejszymi elementami są:

Panele – ogniwa fotowoltaiczne, które wychwytują energię słoneczną i przetwarzają w energię elektryczną.

Inwerter – urządzenie, które zmienia prąd stały wyprodukowany przez panele na prąd przemienny, którym zasilane jest oświetlenie i wszystkie urządzenia elektryczne w budynku.

System montażowy – umożliwia on montaż paneli na różnych typach dachu i powierzchniach.

  1. Program „Mój prąd”
  2. Program „Czyste powietrze”
  3. Ulga termomodernizacyjna
  4. Program Agroenergia
  5. Gminne dofinansowania

Zobacz nasze realizacje