Najnowsze wpisy

Jak przystosować dom do instalacji pompy ciepła?
przystosowanie domu do montażu pompy ciepła

Pompa ciepła to nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia efektywne i ekologiczne ogrzewanie domu. Jednak przed jej montażem należy odpowiednio przygotować pomieszczenie i dostosować istniejącą infrastrukturę. W tym artykule przedstawimy najważniejsze kroki, które trzeba podjąć, aby przystosować dom do instalacji pompy ciepła i cieszyć się komfortem oraz oszczędnościami, jakie niesie ze sobą to rozwiązanie.

Magazyny energii: Klucz do niezależności energetycznej i oszczędności!
magazyny energii niezależność energetyczna

W jaki sposób magazyny energii zmieniają krajobraz energetyczny?

Magazyny energii są innowacyjnym rozwiązaniem, które rewolucjonizuje krajobraz energetyczny. Dzięki nim możliwe jest składowanie nadmiaru energii elektrycznej w celu wykorzystania w późniejszym czasie. To nie tylko przyczynia się do redukcji kosztów energii, ale również ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Technologia TOPCon w panelach fotowoltaicznych.
TOPCon fotowoltaika
Technologia TOPCon (Tunnel Oxide Passivated Contact) jest zaawansowanym rozwiązaniem w dziedzinie paneli fotowoltaicznych. Wykorzystuje ona specjalną strukturę warstwową, która składa się z cienkiej warstwy tlenku umieszczanej między warstwami półprzewodnikowymi. Ta warstwa tlenku działa jako tlenkowy tunel, który umożliwia swobodny przepływ nośników ładunku przez strukturę panela.

Czy inwestowanie w panele fotowoltaiczne w 2023 roku jest opłacalne?
inwestowanie w fotowoltaike 2023
W erze rosnących cen energii elektrycznej, coraz więcej osób zastanawia się nad alternatywami dla tradycyjnego zaopatrzenia. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są panele fotowoltaiczne, które oferują niezależność energetyczną i potencjalne oszczędności. Ale czy inwestycja w panele fotowoltaiczne w 2023 roku jest opłacalna? Sprawdźmy.

Podatek od ogrzewania 2027 – zapłacą go Ci którzy ogrzewają dom gazem i węglem
podatek od ogrzewania 2027
Od 2027 roku, w związku z wprowadzeniem systemu ETS 2 (European Union Emissions Trading System), obowiązują prawa do emisji CO2 dla gospodarstw domowych korzystających z paliw kopalnych do ogrzewania, takich jak węgiel czy gaz. System ETS, wprowadzony przez Unię Europejską w 2005 roku, jest unijnym systemem handlu uprawnieniami do emisji CO2. 

Celem tego systemu jest zmniejszenie wytwarzania gazów cieplarnianych, poprawa efektywności energetycznej, a także rozbudowa systemu energetycznego opartego na bezemisyjnych źródłach energii. Rozszerzenie systemu, ETS 2, ma na celu objęcie nowych grup emitujących CO2 do atmosfery.

Dofinansowania i dotacje na odnawialne źródła energii 2023
dotacje OZE 2023
W Polsce z roku na rok rośnie popularność Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), co wynika przede wszystkim z większej świadomości społeczeństwa na temat ochrony środowiska oraz wzrastających kosztów konwencjonalnych źródeł energii. Niemniej jednak, pomimo rosnącej akceptacji dla technologii związanych z OZE, wiele rodzin nadal boryka się z wysokimi kosztami inwestycyjnymi związanymi z wprowadzeniem ich do swojego domu. W odpowiedzi na to, w Polsce powstaje na szczęście coraz więcej programów dofinansowania i ulg, które mają na celu ułatwienie takiej inwestycji. Poniżej przedstawimy Państwu aktualne programy dofinansowania OZE w 2023 roku, omówimy kto może z nich skorzystać oraz jak złożyć odpowiedni wniosek.

Pompy Ciepła – co to za urządzenia?
Pompy ciepła co to
Pompy ciepła są urządzeniami grzewczymi występującymi w trzech wariantach, w każdym pozyskujące energię ze środowiska w celu wykorzystania jej do ogrzewania wody użytkowej oraz do instalacji grzewczych. Pompy ciepła uznawane są za nieemisyjne źródła grzewcze, pozwalające ponadto znacząco zmniejszać rachunki za ogrzewanie budynku.